سایت هواداران ترختور(تراکتور)اذربایجان

Yaşasın Azerbaycan-سایت هواداران ترختور(تراکتور)اذربایجان-یاشاسین-ترک-

---------مصاحبه با مهدی کیانی بازیکن متعصب تیم ترختور آذربایجان

مصاحبه ای صریح و بی پرده از باخت به سایپا تا دعوت نشدن به تیم ملی ، مصاحبه ای سراسر خواندنی و جذاب که گاها صریح و تند هم پیش می رفت ، آنگونه که او می گوید عشق او به تراکتور بی پایان است . این گفت و گوئی است صریح و بی پرده البته تند با مهدی کیانی که خواندنش جذاب است .

 

-آقای مهدی کیانی خودتون رو برای هواداران تراکتور بیشتر معرفی می کنید، خیلی ها شما رو ترک می دونند؟

(می خندد) من اهل نهاوندم ، متولد 20 دی ماه 1365 ، که کارم رو از نوجوانان استقلال شروع کردم و بعد در استقلال جنوب بازی کردم سپس به صبا باطری رفتم و بعد از اونجا فوتبالم رو با تراکتور ادامه دادم تا به امروز که در خدمت شما هستم .

- کیانی به نظر می رسه نیم فصل دوم نسبت به نیم فصل اول افت کرده ، اینو قبول دارید؟

نه ، من نسبت به عملکردم در نیم فصل دوم راضی تر هستم چون در نیم فصل اول ما تازه به لیگ برتر صعود کرده بودیم و بیشتر بچه ها تازه به جمع ما پیوسته بودند و چون با هم مچ نبودیم نمی توانستیم عملکرد خوبی را به نمایش بگذاریم .

-آما خیلی ها  برعکس شما اعتقاد دارند که هم تیم افت کرده و هم مهدی کیانی بعنوان بازیکن مطرح تیم ، نمونه اش هم همین بازی آخر با سایپا و مقاومت؟

متاسفانه این تعطیلی ها ما رو از شرایط مسابقه دور نگه می داره ، من قبول دارم که تیم افت کرده ولی با این شرایط هم تیم ما خوب نتیجه گرفته .

-اما هواداران اون بازیهای زیبایی را که از شما به خاطر داشتن در این بازیهای اخیر ندیدن ، مثلا همین بازی با سایپا یا مقاومت ؟

شاید گفتن این حرف درست نباشد اما من در این بازیها با پای مصدوم  پای در میدان گذاشتم، من دو سه هفته است که با فیزیوتراپی صبح و عصر در مسابقات شرکت می کنم ، قبول دارم که در این شرایط نمیشه اون عملکرد مناسب رو داشت اما در هر صورت با این وضع هم به عشق مردم و برای خوشحالی اونها پای به مسابقات می زارم ، ولی باید هواداران بدونند که واقعا فشار مضاعفی بر ما در هر مسابقه وارد میشه ، بعضی مواقع من از درد شب ها خواب ندارم ، ولی قبول هم دارم که کمی افت کرده ام ، ولی مقطعی است .

-آقای کیانی پست شما هافبک دفاعی است ،آیا از پستی که بازی می کنید، راضی هستید؟

البته اگر درست نگاه کنید پستی که من بازی می کنم یکی از سخت ترین پست هاست ،واقعا فشار مضاعفی در هر بازی بر من وارد می شه ، من خیلی دوست دارم که کمی آزاد بازی کنم تا بتونم گل هم بزنم و همه می دونند که اگر گل بزنی تو چشم می یای و بهتر از اینکه هی تکل بزنی و هی پرس کنی، ولی با این همه در این پست هم به نظرم خیلی موفق هستم ، ولی خوب قبول دارم که کمی آزاد باشم می تونم در ضربات کرنر و آزاد خیلی به کمک تیم بیام ولی خوب آقا فراز می گه زیاد نرم جلو ، من هم تابع دستورات مربی هستم .

-کیانی چرا بدون حتی یک گل زدن محبوب ترین شده ؟

خدا رو شکر تمام هواداران ما فوتبال خوب را می فهمن ، همه چیز که گل زدن نیست و همه هواداران فهیم ما می دونند که کی خوب بازی می کنه و کی بد ، و خدا رو شکر من زمانی که اینهمه هوادار را در ورزشگاه می بینم دوست دارم به عشق این مردم بیشتر تلاش کنم تا این پولی که می گیرم حلال خودم و خانواده ام باشد ، به خاطر این انگیزه است که گاهی دوست دارم آن نود دقیقه بشود 120 دقیقه تا این شور و شوق هواداران را بیشتر ببینم .

-آقای کیانی هواداران اعتقاد دارن که تیم تراکتور در ورزشگاه یادگار تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار می گیره؟

این موضوع دو طرفه است ،  باید قبول کرد که وقتی هر تیمی پا در تبریز می گذارد برای آنها هم انگیزه دو چندان بوجود می آید ، برای تیم ما هم انگیزه بالای است هم برای تیم حریف ، مثلا همین بازی با مقاومت سپاسی شیراز وقتی بازیکن تیم حریف 120 هزار نفر را در ورزشگاه می بیند یک انگیزه بوجود می آید که اگر تا دیروز 8 کیلومتر می دوید امروز 12 کیلومتر یا بیشتر در مقابل تیم ما دوندگی می کند که بازیش به چشم بیاد.و این بازی را برای ماسخت می کند ، البته نباید از کنار تشویق های بی اندازه تماشاگران گذشت چرا که باعث می شود که تیم حریف دست و پایش را گم کند .

- همین بازی با شاهین بوشهر ، تیم تراکتور هم دست و پاش رو گم کرده بود قبول ندارید ؟

نه ، در بازی با شاهین تیم حریف نود دقیقه دفاع کرد و البته دست پاچکی ما هم باعث اون تساوی شد ولی در هر صورت اکثر تیم های حریف که تبریز می آیند در مقابل این همه تماشاگر انگیزه می گیرند و خیلیهاشون تو تبریز دفاع می کنند و این کار مارو سخت می کنه.

-آقای کیانی نظر شما در مورد اینکه بعد از هر نتیجه نگرفتن سرمربی تیم نبود بازیکن رو دلیل این این ناکامی می دونه چیه ؟

شما و هواداران باید قبول کنند که تیم ما روی نیمکت با کمبود بازیکن مواجه است ، درهر صورت ما با کمبود بازیکن جایگزین خوب مواجه هستیم و این به ما فشار زیادی وارد می کنه ، زمانی که نصرتی درتیم بود و یا لئو(پیمنتا) انگیزه زیادی هم برای ما ایجاد می شد ولی با رفتن اونها ما با کمبود بازیکن مواجه شدیم و این به روند بازی تیم و خود بازیکنان لطمه زده ، باور کنید اقرار نکرده ام اگر بگویم ما در تمرین یا در بازی حق مصدوم شدن نداریم ، چون این ترس همیشه در ما وجود داره که خدای نکرده با مصدومیت ما بازیکن جایگزینی نیست که به تیم کمک کنه .

-آقای کیانی شائبه های وجود داره که وقتی کرار وارد زمین میشه، بقیه بازیکنان بهش پاس نمی دن ؟

نه (می خندد) ، من اصلا به این اعتقاد ندارم . در اون بازی هم من از حدود 10 تا پاس 2 تا شاید به کرار ندادم ، اینکه دلیل نمی شه ، مثلا خیلی ها به من ایراد می گیرند که من چرا از قدرت شوت زنی خودم استفاده نمی کنم ، من باید بهانه بیارم که چون به من پاس نمی دهند..

-اما در این بازی با سایپا در دقیقه 88 فکر نمی کنید اعتراض کرار به خاطر پاس ندادن شما بود؟

ببینید ، من یک بازیکن هستم و در هر صورت بازیکن تیم تراکتور ، اگر من اون توپ رو بیرون نمی زدم و بازی جوانمردانه رو نمی کردم، شاید ما هم اینقدر تماشاگر نداشتیم ، تماشاگر ما اونقدر فهیم هست که بدونند ما با تیمی که داره ناجوانمردانه می بره فرق داریم و به خاطر همین مسائل هست که ما اینقدر هوادار داریم و اگر قرار بود ما هم مثل اونها دو سه بازی اینجوری ببریم تماشاگر نداشتیم ، پس این مسائل خیلی مهمه ، در هر صورت من که در اون موقع نمی دونستم که اون بازیکن تمارض کرده ، شاید ضربه ای محکم به سرش خورده که خطر جانی داشته باشه ، در هر صورت من کار نا جوانمردانه رو با نا جوانمردانه پاسخ نمی دم ، اگر هم همه تیم به من اعتراض کنه. تماشاگرهای ما اینجور چیزها رو خوب می فهمن. اما می تونید از میرشفیعیان بپرسید، بهترین دوست من کرار هستش ، بعد بازی هم با هم می گیم و می خندیم. و اون موقع هم وجدان و غیرت من اجازه نداد که توپ رو بیرون نزنم ، ولی در هر صورت تیم ما با همین کارهاست که محبوبتر میشه.

-آقای کیانی چطوری میشه که یک تیم مثل سایپا می تونه هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت ما رو ببره ؟

ببینید ما برای هر بازی با برنامه خاصی وارد زمین می شویم ، برنامه ما برای بازی با سایپا حفظ توپ در نیمه اول و در درجه اول گل نخوردن بود تا بتونیم در نیمه دوم با استفاده از حرکات بازیکنان سرعتی مثل کرار و ابراهیمی و خیرخواه به دروازه سایپا حمله کنیم ، اما متاسفانه اتفاقات عجیب و غریبی در اون بازی افتاد ، مثلا در نیمه اول باد به ضرر ما بودو ما گفتیم که در نیمه دوم باد به ضرر اونها میشه ، ولی در نیمه دوم ورق برگشت و باد جهتش رو عوض کرد ، نمی دونم چه حکمتی بود که در نیمه دوم هر اتفاق نادری بود افتاد ، اون رعد و برق ها و اون بارون که دید ما رو بسته بود ، باور کنید اگر می دونستیم در نیمه دوم چنین اتفاقاتی می خواد بیوفته در همون نیمه اون برای بازگشای دروازه سایپا خودمون رو می کشتیم، ولی همه چیز بر ضد ما بود ، اون باخت به سایپا رو نباید به حساب خوب بازی کردن اونها گذاشت ، چون ما تو نیمه اول نمی خواستیم به تیم سایپا فشار وارد کنیم ، ولی قبول کنید شرایط بسیار بدی بود .

- آیا مهدی کیانی به تیم ملی فکر نمی کنه؟

(می خندد ، من من می کند و نمی خواهد صحبت کند)من اصلا به تیم ملی فکر نمی کنم.

-ولی خوب هواداران تیم تراکتور انتظار دارن شما رو در تیم ملی ببینن؟

آخه دوست دارید من چی بگم ، مردم همه چیز را به خوبی می فهمن ، آخه این چه لیستی هستش که دروازبانی که تو این فصل اصلا بازی نکرده به تیم ملی دعوت میشه ، البته میرزاپور همشهری خود من هم هست ولی باید حقایق گفته بشه، بازیکنی که از تیم ملی خداحافظی کرده دعوت میشه در حالی که 90% گلهاش رو از روی ضربات پنالتی زده و بدترین بی احترامی رو هم به هواداران سایر تیم ها کرده ، به نظر شما خنده دار نیست ، بله من هم دوست دارم در تیم ملی بازی کنم ، مثلا همین آقای قطبی به آقا فراز گفته بود که من به تیم ملی دعوت می شم ولی دیدید که دعوت نشدم ، و کاریش هم نمیشه کرد ، مطمئنا اگر یکی دو بازیکن از تراکتور به تیم ملی دعوت می شد ، تماشاگر زیادی هم از این تیم حمایت می کرد ولی خوب نشدیم ، حالا هم من فقط فکر و ذکرم تیم تراکتوره ،که انشاءالله آسیایی بشه.

-نظر آقای کیانی در مورد حذف شدن از جام حذفی چیه؟

اگر نظر شخصی من رو بخواین من خودم خیلی دوست داشتم در جام حذفی بازی کنم ، ولی خوب نظر آقا فراز این بود که تیم امید بازی کنه .

-آقای کیانی برای این سه بازی مهم چقدر میشه رو تمام امتیازات حساب کرد؟

خوب همه می دونند و شاید بهتر باشه که من بگم در تبریز ما بدون نگاه کردن به اسم تیم ها فقط برای برد می ریم به میدان ، اینو قبول دارید که در تبریز تراکتور یک تیم دیگه است ، همه بچه ها به حساسیت این بازیها برای هواداران واقف هستند و این به ما انگیزه می ده ، در هر صورت اسم تیم ها برای ما چندان مهم نیست ، چون در مقابل هواداران خودمون دیگه تیم اول جدول با آخر جدول برای ما فرق چندانی نداره ،اگر بگم که در این سه بازی محکوم به برد هستیم شاید گزاف نگفتم .

-فکر نمی کنید 12 امتیاز کمی سخت باشه ، مخصوصا زمانی که با تیم های بالای جدول بازی دارین ؟

چرا باید سخت باشه ، ما در مقابل هوادراهای بازی می کنیم که نود دقیقه تشویق می کنن ، فکر نکنم خود پرسپولیس هم تا به حال در مقابل چنین هوادارانی هم بازی کرده باشه .

-آقای کیانی نمی دونم آیا شما واقف هستید  که بازی با استیل آذین برای هواداراها از چه درجه اهمیتی برخورداره ؟شاید باخت در این بازی رو هواداران نبخشند؟

ببینید در هر صورت ما هم باید از تماشاگرهای خودمون حمایت کنیم ، چطور که اونها  همیشه از ما حمایت می کنن ، در هر صورت ما خودمون هم در مورد اون حرکات خیلی ناراحت شدیم ، چرا که بدنه تیم ما رو هم هوادارها تشکیل می دن ،  و هرگونه توهین به اونها با توهین به مافرقی نداره و بالعکس ، و ما هم این حرکات رو نمی بخشیم و این باعث میشه که جواب اینها رو در زمین مسابقه بدیم و از حداکثر توان خودمون و همت خودمون استفاده خواهیم کرد ، که در زمین مسابقه جواب این بی ادبیها رو بدیم ، در هر صورت من از تمام تماشاگرها خودمون انتظار دارم که فقط تیم خودشون رو تشویق کنند تا با پیروزی پر گل تو زمین جواب دندان شکنی رو به اینها بدیم ، ببینید در بازی با مقاومت دلیل اصلی نتیجه نگرفتن تیم به نظرم همین تغییر جو تشویق ها رو یک موضوع خاص بود ، که این باعث میشه به ما استرس وارد بشه و تمرکز نداشته باشیم ،هواداراها مطمئن باشن با تشویق تیمشون و انشاءالله با برد در مقابل تیم استیل آذین جواب توهین هاشون رو به بهترین نحو خواهیم داد .

-خوب مبلغ قرارداد مهدی کیانی چقدر است ؟

(می خندد)ای بابا ، بذارید بعضی مسائل هم سری باشه.

-خوب آقای کیانی برای فصل بعد چه برنامه ای دارید؟

باور کنید من سال پیش هم خیلی پیشنهادات خوبی داشتم ، اما همه چیز که پول نیست ، در هر صورت در این تیم موندم فقط به خاطر مردم و هواداران تیم ، البته من خیلی دوست دارم که تا پایان فوتبالم در تیم تراکتور بمونم ، البته برای فصل بعد هم چند پیشنهاد از باشگاههای دیگه داشته ام (اسم این باشگاهها را نمی گوید ) ، ولی اگر شرایط حضورم در تراکتور مهیا باشه بطبع دوست دارم به این هوادار ها خدمت کنم ، خیلی هم خوشحالم که مردم به من لطف دارن و این رو می گم که همیشه مدیون این هواداران هستم ، ولی خوب خودتون هم می دونید که عمر یک بازیکن هم در میادین کوتاه است ، و پول هم بخش بزرگی از زندگی رو تشکیل می ده ، ولی برایم خیلی سخت خواهد بود که روزی تراکتور رو ترک کنم ، امیدوارم این اتفاق نیفتد .

-احساسات کیانی رو در بازی با استقلال تهران در ورزشگاه آزادی می خوایم بدونیم؟

باور کنید قبل از بازی فکر می کردیم حدود 20 هزار نفر به ورزشگاه بیان ، ولی وقتی دیدیم که حدود 50 هزار نفر تو ورزشگاه هستند انگیزه مون هم سه برابر شد ، استقلال و پیروزی هم اینقدر تماشاگر رو ندیدن ، باور کردن اینکه یک تیم شهرستانی اینقدر هوادار داشته باشه خیلی سخت بود ، من خودم وقتی این تماشاگرها رو می دیدم از خوشحالی نمی دانستم چیکار کنم ، گاهی بازی را ول می کردم و محو تماشای این هواداران می شدم .

-کیانی فکر می کنه چند درصد احتمال آسیایی شدن تراکتور است؟

من قول صد در صد نمی دم ، اما70% با کمک هواداران ما آسیایی می شیم .

-آقای کیانی برای این سه بازی مهم و بازی با استیل آذین از هواداران چه درخواستی دارد؟

من از اینجا می خوام بگم که دست تک تک اونها رو می بوسم هر چقدر از اینها بگم کم گفتم و می خوام بهشون بگم که فقط صبور باشن ، تا آخرین ثانیه صبور باشن و کنترل خودشون رو از دست ندن ، دست از تشویق تیم تا آخرین لحظه برندارن ، و اینکه که بدون توهین به هیچ بازیکنی بخصوص در بازی با استیل آذین تیم خودشون رو تشویق کنند و هوادارهای فهیم تراکتور نباید مثل دیگران فکر کنند و باید بدونند که در حد و اندازه تراکتور فکر کنند ، چرا که تراکتور خیلی تیم بزرگیه.

-به هواداران تراکتور برای بازی با استیل آذین و سپاهان چی دارید بگید؟

به هواداران تراکتور از طرف من ، بگید که 120% استیل آذین رو در تبریز می زنیم ، و انتقام اون حرکات زشت رو از اون بازیکن می گیریم.

-و حرف آخر مهدی کیانی؟

در آخر از سایت هواداران تیم تراکتورسازی به خاطر این مصاحبه تشکر می کنم ، امیدوارم که موفق باشید.

+ نوشته شده در  شنبه هشتم اسفند ۱۳۸۸ساعت 20:50  توسط مهرداد  |